Z náklaďáku v Ostravě málem sjelo 10 tun asfaltu při nájezdu na D1

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Ostravští hasiči dnes museli zasahovat v Ostravě – Přívoze na kruhovém objezdu nad dálnicí D1. Právě tam se nebezpečně naklonila korba nákladního auta naloženého asfaltem.

„Dvě jednotky profesionálních hasičů dnes dopoledne vyjely na kruhový objezd nad dálnicí D1 v Ostravě-Přívoze, kde hrozil pád nakloněné ložné plochy nákladního automobilu Mercedes,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Asfalt byl určen na pokračující rekonstrukci části vozovky právě toho kruhového objezdu, kde se událost stala. K posunu korby patrně došlo, dle mluvčího hasičů, po střetu s jiným vozidlem.

Na místě byl nutný velmi opatrný zásah za pomocí hasičského automobilového jeřábu Demag Terex, který přijel ze stanice Ostrava-Zábřeh.

Po hodině prací, kdy zasahovali hasiči jak ze Zábřehu, tak z Přívozu, mohla stavební firma pokračovat v pokládce asfaltu na vyznačené části kruhového objezdu.

Během hasičského zásahu byla uzavřena část kruhového přivaděče D1. Uzavřeným úsekem nemohli projet řidiči, vyjíždějící na kruhový objezd z dálnice ve směru na Bohumín.