Bohumín opraví tenisové kurty a postaví hřiště

Foto: Pavel Čempěl, archiv města.

BOHUMÍN – Park Petra Bezruče se má změnit v centrum zábavy. V roce 2020 v něm přibylo bludiště, v aktuálním roce začne obnova kurtů a stavba workoutového hřiště.

Bohumín kultivuje místo, kde v 19. století stál hustý bažinatý les, ale dnes je považováno za jedno z nejlepších místo pro trávení volného času. V blízké době se začnou rekonstruovat místní tenisové kurty. Město je nejprve odkoupí za 1,5 milionu korun a pak začne rekonstruovat. Přestavba zázemí je nyní v projekční fázi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Areál dosud vlastnilo místní sokolské sdružení, které na jeho rekonstrukci nemělo prostředky. Několik let jsme usilovali o jeho odkoupení, což se nakonec podařilo, takže se můžeme pustit do proměny kurtů na moderní sportoviště, které bude vhodné i pro pořádání soutěží,“ dodal místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Město letos získalo dotaci 100 tisíc korun z Nadace ČEZ. Radní by také dodali do parku Petra Bezruče nové prvky, například workoutové hřiště.

„V parku Petra Bezruče už je posilovna pod širým nebem, kterou bychom rádi doplnili o menší workoutové hřiště se speciálními prvky. Posilování na čerstvém vzduchu je aktuálně jednou z nejvyhledávanějších sportovních aktivit. Jedno workoutové hřiště už jsme v Bohumíně před třemi lety zprovoznili, a to v areálu Faja, kde jsou i skateboardové a bikrosové atrakce. Počítáme s tím, že se na investici do jeho menšího brášky bude podílet i městská společnost Bospor, která v Bohumíně provozuje sportoviště,“ dodal místostarosta.

Mimochodem, park Petra Bezruče se v současném roce již dočkal jedné novinky, kterou je dubová vlčí rodinka, kterou představují tři umělecky ztvárnění šelmy řezbáře Šimona Pohla.