Kolem Kotvy v Ostravě se brzy začne jezdit lépe, modernizace se chýlí ke konci

Foto: MMO

OSTRAVA – Atraktivita sídliště u výškovické Kotvy významně stoupá. Končí zde totiž náročná proměna páteřní dopravní komunikace, na jejíž postupné modernizaci spolupracovalo město Ostrava s Dopravní podnikem Ostrava. Lidem po dokončení nabídne vyšší komfort v mnoha směrech.

Opravy navázaly na opravu Výškovických mostů. „Výsledkem je lokalita s výrazně vyšším komfortem pro místní obyvatele, návštěvníky i uživatele dopravy, ať už pěší, cestující městskou hromadnou dopravou nebo cyklisty,“ řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

U obchodního centra Kotva ve Výškovické ulici je přestavěna křižovatka s novým světelným signalizačním zařízením, přibyl nový odbočovací pruh, který zlepší průjezdnost do ulic Čujkovova a Volgogradská, jsou zrekonstruovány chodníky, vznikl nový úsek cyklostezky, kompletně je zrekonstruována tramvajová trať, modernizována jsou nástupiště vybavená novým mobiliářem.

Nové autobusové zastávky a bezbariérová tramvajová nástupiště v obou směrech jsou vybaveny také přístřešky a zábradlím, osázena jsou lavičkami a kamerovým systémem. Propojily je nové celo-pryžové přechody.

Město si stavbu převzalo od realizátora po třinácti měsících od jejího zahájení ve středu 28. dubna. „Nový úsek cyklostezky, který vede podél areálu Kotva směrem ke kinu Luna až po Proskovickou ulici, začnou cyklisté využívat ale až po její kolaudaci zhruba od poloviny května,“ dodala ještě Vojkovská.

Dopravní podnik Ostrava, který modernizoval tramvajovou trať po vzoru evropských metropolí, bude ještě v následujících týdnech v závislosti na počasí dokončovat její ozelenění. Tím v první polovině června skončí rozsáhlé práce na přeměně lokality u výškovické Kotvy, které i s kompletní rekonstrukcí Výškovických mostů trvaly přes tři roky.

Dále na našem webu

Jiřině Bohdalové je dnes 90: V mládí učila v Ostravě na ZŠ a našla zde lásku