Hrdinové od Městské policie v Ostravě převzali ocenění za záchranu života

Foto: MPO - Strážníci Jan Kočí a Lukáš Fiala

OSTRAVA – Vyznamenání v podobě stužky „Za záchranu života“ nyní dostali za březnovou záchranu těžce zraněného muže dva strážníci Městské policie Ostrava.

Událost se odehrála letos na jaře. Policisté si ocenění převzali z rukou ostravského primátora ve čtvrtek 29. dubna dopoledne. „Strážníci Jan Kočí a Lukáš Fiala v pondělí 22. března 2021 krátce po osmé hodině večer zachránili život těžce zraněnému muži, který byl nalezen ve vlakovém kolejišti,“ řekl mluvčí policie Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vše na místě, kde zraněného našli, nasvědčovalo o střetu s projíždějícím vlakem. Strážníci nejprve zraněného muže vyprostili z kolejiště, poté zabránili silnému krvácení zaškrcením končetiny. Muži dále poskytli tepelný komfort a kontrolovali jeho základní životní funkce až do doby příjezdu lékaře.

„Mladý muž, mimo jiná zranění, přišel i o část dolní končetiny,“ potvrdil ještě Machů. Z vyjádření lékaře zasahujícího na místě vyplynulo, že policisté svým rychlým a profesionálním zákrokem zachránili mladému muži život.

Na hrdinský čin kladně reagovaly stovky lidí. „Jsme hrdí na to, že sloužíte v našich řadách,“ vzkázali oceněným kolegům i ostatní policisté z Ostravy.

Dále na našem webu

Urnu s ostatky zesnulého někdo zapomněl na zastávce MHD v Ostravě