Otevřeno! Farská zahrada, alias nový park v centru Ostravy, vás ohromí

Foto: MMO - Farská zahrada po celkové revitalizaci

OSTRAVA – Slovo „otevřeno“ je v posledních měsících pojmem, který jakoby vymizel ze slovníku lidí ve většině světa. Přesto se teď, po několika měsících oprav komplikovaných právě i koronavirovou pandemií, konečně mohly otevřít brány Farské zahrady v centru města Ostravy. Vybavení této odpočinkové oázy slibuje pohodu a nevšední zážitek.

„Je to originální městský park v centru Ostravy mezi Havlíčkovým nábřežím a Střelniční ulicí,“ řekla mluvčí města Andrea Vojkovská s tím, že návštěvníci na první pohled uvidí, že beton byl nahrazen buď štěrkovými cestičkami, nebo zelení, přibyly lavičky a hrací prvky pro děti a mládež.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Tento kus oddechové plochy v těsné blízkosti Masarykova náměstí sloužil už v minulosti jako park. Pamětníci si zde mohou vybavit některé společenské akce, jako například módní přehlídky. S přelomem devadesátých let ale park začal bez údržby chátrat. Nyní však zase nabízí obyvatelům města zázemí, kde si mohou posedět, nebo popovídat v kultivovaném venkovním prostředí.

Zahrada je nově rozdělena na dvě odlišné části spojené dřevěnou terasou pod platanem a zmodernizovaným, zhruba 60 let starým, původním schodištěm. Její součástí je také ovocný sad, který byl na stejném místě již v 19. století.

Architektonický návrh vycházel také z archivních záznamů a zachována naštěstí zůstala i reliéfní stěna ostravského sochaře Vladislava Gajdy, která byla za odborné konzultace zrestaurována.

Nejen lavičky, pobytová terasa a šachový stolek, ale i herní prvky, jako například skákací polštáře a přírodní xylofon, teď čekají na své návštěvníky.

Dále na našem webu

V Ostravě “pofrčíte” na vodík! Ve zdejší MHD se chystá technologické prvenství