Škoda Vagonka vytvořila v Ostravě 500 pracovních míst a má Evropské prvenství

Foto: Škoda Vagonka

OSTRAVA – Pětistovka nových pracovních míst vznikla po rozšíření výroby v ostravském sídle společnosti Škoda Vagonka. Společnost zde investovala do inovací jednu miliardu a současně se tak etablovala na první příčku v Evropě díky největšímu portálovému obráběcímu centru.

Mezi aktuálně nejdůležitější projekty Vagonky patří práce na dodávkách nových vozidel pro Lotyšsko, metro ve Varšavě nebo tuzemskou železnici, konkrétně pro Jihomoravský kraj a České dráhy. „Zároveň se připravujeme i na projekt elektrických jednotek pro Estonsko,“ řekl ředitel ostravské Vagonky, Martin Bednarz.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Firma v těchto dnech úspěšně dokončila další ze svých stamilionových investičních akcí, a to výstavbu nové moderní lakovny, instalaci automatických obráběcích center, zprovoznění svařovacího automatu a přípravu pro tři nové svařovací linky. Lakovna tak má od nyní kapacitu týdně nastříkat plochu vagonů o rozloze fotbalového hřiště a stala se jednou z největších ve střední Evropě.

„Zásadní investice v ostravské Vagonce jsou součástí projektu Nová Vagonka, který začal před více než rokem. Projekt je symbolem rozvoje společnosti Škoda Vagonka a jejího sílícího postavení na trhu,“ říká Petr Brzezina, prezident a předseda představenstva skupiny Škoda Transportation.

Dále na našem webu

Vyšetřování tragické smrti ostravského strojvedoucího: Firma porušovala zákoník práce, směny trvaly i 40 hodin