„Oživování cyklisty (+53) v Beskydech na chvíli vypadalo nadějně,“ řekli záchranáři

Foto: HZS MSK - Letečtí záchranáři zasahují u nehody / Ilustrační foto/

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Všeobecný smutek nad zmařeným životem a policejní vyšetřování. Tak vypadá dnešek po tragické nehodě cyklisty, který vjel pod osobní auto v obci Ostravice na Frýdeckomístecku.

K nehodě došlo na konci obce Ostravice ve směru na Staré Hamry několik minut po čtrnácté hodině v neděli 9. května. Třiapadesátiletý muž z Frýdeckomístecka jel v tu chvíli na kole po chodníku souběžně se silnicí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V osudnou chvíli, údajně znenadání, sjel cyklista z chodníku na silnici, a to bezprostředně do jízdní dráhy osobního auta Peugeot, které jelo ve stejném směru,“ řekl policejní komisař René Černohorský.

Řidič vozu, 44letý Slovák, na tuto situaci již neměl šanci nijak adekvátně zareagovat. Auto do cyklisty narazilo a odhodilo jej mimo cestu do přilehlého pole. Na místě přítomní svědci nehody zahájili ihned základní resuscitaci zraněného ještě před příjezdem záchranářů.

Na místo okamžitě po nehodě vzlétl vrtulník z Ostravy. Vzdušný prostor na obcí Ostravice proříznul jeho zvuk přesně ve 14 hodin a 22 minut. O pár minut později na místo dorazily také záchranáři v sanitce.

„Záchranáři muže našli po střetu s automobilem v bezvědomí a nedýchajícího. Snaha o obnovení srdeční činnosti pokračovala s použitím přístrojové techniky i léků a byla nakrátko úspěšná. Následně došlo opět k srdeční zástavě a přes využití všech prostředků, včetně přístroje zajišťujícího srdeční masáž, podlehl cyklista na místě mnohočetným poraněním, která utrpěl,“ řekl dnes ráno mluvčí zdravotnických záchranářů Lukáš Humpl.

Dle sdělení policie byla u cyklisty nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných návykových, omamných či psychotropních látek. „Dechová zkouška u řidiče osobního vozu byla negativní,“ řekl ještě policista René Černohorský.

Při nehodě nebyl nikdo další zraněn a celková škoda na majetku byla vyčíslena řádově na částku několika set korun. Na vyšetřování události intenzivně pracují policisté z oddělení dopravních nehod ve Frýdku-Místku i kriminalisté.

Dále na našem webu

Dva životy vyhasly na Novojičínsku pod hromadou kamení z nákladního auta