Kriminálka je dnes na místě činu! Co říká policie o příčině včerejšího požáru?

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – První vyjádření ke včerejšímu případu požáru v Ostravě-Vítkovicích dnes vydalo Krajské ředitelství Moravskoslezské policie.

„Ostravští kriminalisté již včera zahájili, v souvislosti s rozsáhlým požárem v areálu recyklační firmy, úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti,“ řekla k případu policejní mluvčí Eva Michalíková.

V rámci trestního řízení v této chvíli probíhá ohledání místa činu, které provádí policisté spolu s hasiči. Na místě činu jsou nyní přítomni také specialisté z odboru kriminalistické techniky, speciálních expertíz, i policejní letečtí technici.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

U vyšetřování nechybí ani psovod se služebním psem specializujícím se na vyhledávání akcelerantů hoření. „Momentálně vůbec není možné určit, kdy bude ohledání místa ukončeno,“ dodala policejní mluvčí.

Policie již včera zveřejnila informaci, že prvotní příčinou požáru by měla být exploze skladu. „V pondělí před 8 hodinou ranní jsme přijali oznámení o explozi a následnému zahoření několika kontejnerů v areálu recyklační firmy v Ostravě-Vítkovicích,“ upřesnila Michalíková už včera s tím, že k požáru došlo v neobydlené části Ostravy, a proto nebyla nutná evakuace osob.

Psali jsme o události zde:

Fotogalerie: Ostrava zažila jeden z největších požárů ve své historii!