Pachatel z Ostravy si jako oběť vytipoval slepce, před činem jej pronásledoval

Foto: PČR

OSTRAVA – Nevidomý muž z Ostravy ve věku 44 let, chodící běžně s bílou slepeckou holí, se stal obětí trestného činu. Jako snadný terč si jej vybral 22letý pachatel, který je také Ostravák. Přestože policie pachatele již zadržela, stále se nenašel speciální slepecký mobilní telefon, k jehož krádeži došlo a na kterém je poškozený existenčně závislý. Policie po přístroji usilovně pátrá.

Trestný čin se stal 11. května večer v Ostravě-Vítkovicích v ulici U Nádraží. Nevidomého muže s bílou slepeckou holí, který šel domů, tam oslovil mladík se smyšlenou historkou, že se oba znají z Havířova. Poté, co mu slepec odpověděl, že se jedná o omyl a šel dál, se jej mladík rozhodl pronásledovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„To se nevidomému muži nelíbilo a znejistěl. Následně mezi oběma muži došlo ke slovní rozepři a hendikepovaný si chtěl přivolat pomoc. Proto vytáhl z ledvinky mobilní telefon, ale během vteřiny mu ho pachatel vytrhnul z ruky a utekl,“ popisuje případ policejní komisařka Eva Michalíková.

Nato poškozený muž začal volat o pomoc, na což zareagovaly dvě kolemjdoucí ženy, které poškozenému zavolaly přítelkyni a také celou událost, společně s poškozeným, oznámili na linku 158.

Policie pachatele již zadržela a poté co se přiznal, i obvinila. Při výslechu uvedl, že ukradený mobil prodal náhodnému muži. „Na ukradeném mobilním telefonu značky Samsung je však instalován speciální software pro nevidomé a poškozený se bez něj velmi těžko obejde,“ řekla dále Michalíková.

Policie žádá veřejnost o pomoc a vyzývá i samotného muže, který zakoupil tento mobilní telefon, aby ho odevzdal na nejbližší policejní služebnu.

Dále na našem webu

Fotogalerie: Voda a bahno na Opavsku, hasiči mají za sebou přes 310 výjezdů