Sláva pro Divadlo loutek Ostrava. Zdejší alternativní scéně je 10 let!

Foto: DLO & raš

OSTRAVA – Ostravské divadlo loutek se 20. května dočká zajímavého jubilea. Tím je 10. výročí ode dne, kdy slavnostně otevřelo přístavbu budovy, ve které nyní působí divadelní alternativní scéna.

„Základní kámen stavby byl položen v červu 2010, kolaudace budovy pak proběhla po devíti měsících,“ řekla za tiskové oddělení divadla Lucie Mičková s tím, že atraktivní přístavba má tvar kvádru, kterému její tvůrci, architekti Petr Hájek, Gabriela Minářová a Bronislav Stratil, přezdívají „bazilika“.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na alternativní scénu pro 80 diváků navazuje již deset let i venkovní amfiteátr se 100 místy, cukrárna, kanceláře a unikátní loutkový orloj. Ten se rozeznívá každý den od 8.00 do 20.00 hodin ve dvouhodinových intervalech.

Tehdy se pokaždé otevře brána orloje a za doprovodu orchestrionu se objeví šest pohádkových postav z lipového dřeva. Ty v životní velikosti vyřezal Pavel Skorkovský podle návrhu výtvarníka Tomáše Volkmera.

Dále na našem webu

Špinarka znovu zazpívá! Bude to v doku-fikční hře u Bezručů