„Potřebujeme vás všechny!“ Krevní centrum v Ostravě zve dárce k odběru

Foto: FNO

OSTRAVA – Chod ostravské Fakultní nemocnice se vrací do normálu a na řadu přicházejí operace, které musely být odkládány kvůli epidemiologické situaci. Nemocnici však teď chybí nejen krev.

S nárůstem počtu operací narostla Fakultní nemocnici také potřeba krevních konzerv a dalších krevních složek. „Potřebujeme teď i v následujících dnech pro naše pacienty krev všech krevních skupin. Vyzýváme všechny zdravé dárce krve, aby přišli co nejdříve k odběru,“ řekla mluvčí nemocnice Petra Petlachová

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Objednat se dárci mohou předem telefonicky na čísle 800 260 004 nebo e-mailem krevni.centrum@fno.cz, případně online přes webový formulář ZDE na konkrétní datum a čas. Dárci, kteří se rozhodnou darovat poprvé, mohou přijít bez objednání.

A jak že je to s darováním krve po covid očkování? Po mRNA vakcíně Pfizer a Moderna můžete jít na odběr už za 7 dní, po vektorové Astra Zeneca a Johnson&Johnoson vás na odběr vezmou až po 28 dnech.

Dále na našem webu

Fotogalerie: Voda a bahno na Opavsku, hasiči mají za sebou přes 310 výjezdů