Zoo Ostrava musela kvůli novému samci lva uzavřít pavilon šelem. Víme proč!

Foto: Zoo Ostrava

OSTRAVA – Až se zoologické zahrady v německém Frankfurtu dorazil do Zoo Ostrava mladý samec lva indického. Ten nahradil samce, který v ostravské zoo zemřel loni. Adaptace krále zvířat na nové prostředí si však vyžádala jisté omezení v chodu zoologické zahrady.

Dvouletý lev do Ostravy dorazil ve středu 19. května. „Zpočátku pobýval ve vnitřních prostorech a po několika dnech mu chovatelé zpřístupnili i venkovní výběh. Samec je zatím oddělen od místní lvice, avšak zvířata na sebe vidí a slyší se,“ uvedla mluvčí zoo, Šárka Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Aby mělo zvíře dost klidu na seznámení se s novým domovem, zůstane Pavilon indických zvířat zatím úplně uzavřen návštěvníkům. K tomu dochází, přestože zoologické zahrady už mohou, při dodržení konkrétních pravidel, otevřít lidem i expozice uvnitř pavilonů.

Návštěvníci ostravské zoologické zahrady mohou však zavítat mezi papuánské plazy a ryby, nebo do prostředí deštného lesa západní Afriky. Některé menší prostory ale zůstanou i nadále uzavřeny.

Přehled aktuálních informací o provozu zoo najdou zájemci na webových stránkách ZOO.

Dále na našem webu

Zdražení jízdného v meziměstské dopravě padne brzy na Moravskoslezský kraj