Bývalý strašidelný podchod v Hrabůvce teď září čistotou a je bezpečný

Foto: ÚMOb Ostrava-Jih

OSTRAVA – Podchod v ostravské části Hrabůvka na ulici Horní prošel rekonstrukcí. Před několika málo dny tudy mohli začít procházet, či odtud zase pohodlně cestovat, obyvatelé městského obvodu Ostrava-Jih, který je nejlidnatějším v Ostravě.

Oproti původnímu stavu před opravou je teď podchod čistý, vypadá moderně a atraktivně. Přibyly zde, mimo jiné i tolik potřebné plošiny pro osoby s omezenou schopností pohybu. Potěšující inovací je pak určitě kamerový systém Městské policie, kterým strážníci mají podchod a okolí nonstop pod kontrolou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Rekonstrukce začala v červenci 2020. Za tu dobu byly v 45 metrů dlouhém a 6 metrů širokém podchodu zhotoveny nové podhledy s osvětlením, obklady i podlaha. Opraveny jsou i všechny vstupy do podchodů od zastávek tramvají a autobusů, a to včetně nástupních ostrůvků u zastávek.

„Cílem rekonstrukce bylo zlepšit komfort občanů při cestování městskou hromadnou dopravou ve směru do centra Ostravy, Poruby či Výškovic a také směrem na konečnou zastávku Dubina,“ uvedla za městský obvod Ostrava-Jih místostarostka Hana Tichánková.

Dále na našem webu

Odmítli ho v OZO, tak vyklopil žlutý náklaďák s odpadem na ulici v Kunčičkách