Dva Těšíny: Festival Kino na hranici má kvůli MFFKV nový termín

Foto: Festival na hranici

ČESKÝ TĚŠÍN / CIESZYN / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Z důvodu změn v termínech některých filmových festivalů se přesouvá i doba konání přehlídky Kino na hranici. Ta probíhá již tradičně ve dvou městech na česko-polské hranici, a to v Českém Těšíně a Cieszynie. Nový termín je plánován na 30. července až 4. srpna 2021.

„Současná pandemická situace mění plány mnoha pořadatelů kulturních akcí, kteří upínají své naděje na postupné rozvolnění v letních měsících a tím i doufají, že by se jejich akce mohly uskutečnit za přítomnosti diváků i hostů,“ uvedl český programový ředitel festivalu Kino na hranici, Martin Novosad.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jedním z hostů festivalu byl v minulosti například úspěšný český herec Jan Cina

Proč změnilo datum festivalu? Nový termín Kina na hranici nebude kolidovat s MFF Karlovy Vary, jehož pořadatelé také před nedávnem posunuli dny konání festivalu a to právě do termínu, kdy mělo původně probíhat Kino na hranici.

„Pokud by festivaly spolu kolidovaly, nemohla by k nám přijet spousta filmařů a herců. Věříme, že posunem umožníme publiku udělat si včas na festival prostor, a že se osobně setkáme v kinosálech obou Těšínů společně s filmovými tvůrci i dalšími hosty,“ dodal ještě Novosad.

Program už pořadatelé letošního Kina na hranici začali zveřejňovat ZDE. Jeho součástí budou, jako tradičně, premiéry a filmové novinky z Polska, České republiky a Slovenska, dále retrospektivy filmových tvůrců, tematické cykly, besedy s osobnostmi a také literární čtení.

Dále na našem webu

Památka světové úrovně: Šikmý kostel v Karviné dostal prestižní cenu