Památka světové úrovně: Šikmý kostel v Karviné dostal prestižní cenu

Foto: Město Karviná - Kostel svatého Petra z Alkantary v Karviné

KARVINSKO / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Kostel svatého Petra z Alkantary v Karviné, také lidově nazývaný jako Šikmý kostel, se stal nejsvětovějším místem v Moravskoslezském kraji. Toto ocenění kostelu odhlasovali návštěvníci v kategorii Neobjevený skvost v rámci Cen cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2020.

Toto ocenění není pro Karvinou jediným úspěchem ankety za rok 2020. Na druhém místě v kategorii Nejmalebnější místo v zimě se totiž umístil zdejší Zámek Fryštát s parkem Boženy Němcové. Karviná tak uspěla hned ve dvou kategoriích soutěže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Minulý rok byl pro cestovní ruch velmi náročným obdobím. Z dopadů všech opatření a restrikcí se budeme ještě dlouho vzpamatovávat. Ceny cestovního ruchu mají turismus podpořit a povzbudit všechny jeho aktéry,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška s tím, že ceny upozorňují také na méně známé a méně exponované atraktivity v kraji.

Dále na našem webu

Zoo Ostrava musela kvůli novému samci lva uzavřít pavilon šelem. Víme proč!