Hurá do atraktivní expozice hasičského muzea v Ostravě, je otevřené!

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Hasičské muzeum města Ostravy po pandemickém rozvolnění opět přivítalo návštěvníky. Sice zde stále platí omezení momentálního počtu návštěvníků na 13 osob současně, ale hned první otevírací den sem přesto dorazilo několik desítek lidí.

I přes aktuální koronavirová omezení Hasičské muzeum města Ostravy přivítalo po znovuotevření 11. května desítky návštěvníků. „Polovina z nich v muzeu byla poprvé. Jedná se hlavně o rodiny a dvojice návštěvníků,“ řekl mluvčí Moravskoslezských hasičů, Petr Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Požární ochrana včera a dnes: Hasičské muzeum v Ostravě je opět otevřeno!

Mezi těmi, kteří měli ve zdech krásné secesní budovy v Ostravě-Přívozu premiéru, byl tento týden i manželský seniorský pár z Ostravy-Poruby. „Chystali jsme se na prohlídku už od otevření muzea v roce 2005, ale teprve teď se nám to podařilo,“ řekl senior s úsměvem s tím, že návštěva stojí za to.

Unikátní muzeum, které provozuje s podporou města Ostravy Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, navštívilo od května 2005 do loňského covidového uzavření bezmála 85 tisíc lidí z Česka i zahraničí.

Prohlídka muzea s komentářem trvá okolo hodiny a je velmi vhodná pro rodiny s dětmi. Návštěvu ve dnech úterý až pátek v časech od 9.00 do 17.00 hodin, či v sobotu a neděli od 9.00 do 13.00 hodin, si lze domluvit jak telefonicky na čísle 596 136 841, tak pomocí mailu muzeum@hzsmsk.cz.

Dále na našem webu

Fotogalerie: Ostrava zažila jeden z největších požárů ve své historii!