Záchytka jistá! Muž usnul za volantem poté, co v Hlučíně boural a ujel od nehody

Foto: Město Hlučín

HLUČÍNSKO – V rukou policie skončil případ včerejšího dobrodružství 49letého muže z okresu Opava, který se neštítil svým Fordem nabourat při couvání v Hlučíně do zaparkované Mazdy a po činu ujet. Způsobená škoda na nabouraném voze je přitom 80 tisíc korun. Případ má však širší dohru.

Jak už to ale v současnosti chodí, nejen všudy přítomné kamery, ale i strážník městské policie a dvě ženy, byli svědky celé události. „Vozidlo Ford Focus v ulici U Bašty bouralo do auta Mazda pět minut po třetí hodině odpoledne během couvání. Po střetu muž nezastavil a z ulice U Bašty ujížděl po ulici Ostravské,“ řekl mluvčí police René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zabránit pachateli v odjezdu se nepodařilo ani na místě přítomnému strážníkovi hlučínské městské policie a dalším dvěma svědkyním události. Policisté na místní městské služebně však spustili pátrací akci a jedna z policejních hlídek chvíli poté našla hledaný Ford u areálu fotbalového hřiště v obci Markvartovice.

„Ve voze se na místě řidiče nacházel výše jmenovaný 49letý muž a spal. Na výzvu se ale odmítl podrobit dechové zkoušce i lékařskému vyšetření biologického materiálu. Muž však jevil známky silné podnapilosti,“ upřesnil dále Černohorský.

Tato skutečnost a obava, aby muž v podnapilém stavu opět neřídil, způsobila, že zakročující policisté rozhodli o zadržení muže a jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění.

Dále na našem webu

Grandiózní “otevíračka” oblíbeného aquacentra v Bohumíně je tady!