Martina Preissová není výbušná! Nabírá na rychlosti a pak nejde zastavit

Diváci mohli být tento týden při sledování seriálu Specialisté zaskočeni: Je skutečně pondělí, nebo už se týden posunul o den dál? Martina Preissová byla v poslední době známa především jako jedna z hlavních představitelek seriálu Anatomie života, ve kterém Martina hrála sestřičku Táňu. Ve Specialistech se objevila v roli Marie, která je v mnoha ohledech podobná Táně. Obě by se rozdaly pro druhé a na sebe občas zapomínají. 

„Obě mají srdce na dlani a jsou zahnané do kouta. I když Tániny starosti a problémy jsou mnohem hlubší a složitější v rovině řešení,“ říká Martina Preissová a člověk si je téměř jistý tím, že i ona sama to má v soukromém životě podobně. Vyzařuje z ní mateřská láska a starostlivost. „Musím popravdě říct, že také druhým ráda pomáhám. Asi to souvisí s mojí neschopností říkat NE. Ale učím se to a neustále si připomínám, že mám poskytnout pomoc jen tomu, kdo mě o ni požádá. Být neustále připravená řešit potíže druhých je totiž velmi vyčerpávající,“ dodává Martina.

Svojí laskavostí budí dojem, že se snad ani neumí rozčílit. Pořádně bouchnout. Ale opak je prý pravdou. „Samozřejmě, že se umím rozohnit. Nejčastěji doma s dětmi nad učením nebo v kuchyni, když se mi nedaří. Nejsem výbušná, spíš pomalu nabírám na rychlosti a pak nejdu zastavit,“ přiznává dále.  A co ji dokáže zaručeně ‚rozpumpovat‘? „Rozčílí mě především lži pronášené s naprosto klidnou tváří a s vědomím, že se nic nestane. Možná tušíte, kdo takhle velmi často z televizní obrazovky mluví. Byl by to dlouhý seznam lidí, kteří mě svými projevy dopálí doběla.“