Řeka Opava má svou první letošní oběť, je jí 11letý chlapec

Foto: HZS MSK - Ilustrační foto z výcviku hasičů pro případ podobných událostí na řece Opavě

OPAVA  – Opavští policisté se zabývají vyšetřováním utonutí 11letého chlapce z Ostravy, který v Opavě skočil do řeky Opavy a zůstal poté nehybně ležet na hladině, zatímco jej voda unášela pryč.

Tragický případ se stal 7. června v podvečer. Chlapec byl v osudnou chvíli u řeky Opavy v doprovodu dvou dívek ve věku 12 a 14 let. Jedna byla z Ostravy a druhá z Bruntálu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hoch skočil do vody poblíž mostu u splavu na ulici Jaselské v opavských Městských sadech. „Po skoku z prostoru dřevěných desek u vyústění umělého koryta pro vodní sporty do řeky jeho tělo zůstalo nehybně na hladině s hlavou ponořenou pod vodou. Po chvíli se zcela potopil a ztratil se tak nezletilým dívkám z dohledu,“ řekl o případu policejní mluvčí René Černohorský.

Dívky rychle zavolaly pomoc a na místo dorazili policisté i hasiči. Ti pak propátrávali vodní tok koryta řeky a přilehlé břehy.

„Bezvládné tělo chlapce hasiči vytáhli z vody na břeh po dvou a půl hodinách,“ řekl Černohorský. Přes všechny pokusy o oživení však přítomný lékař před jednadvacátou hodinou večerní konstatoval úmrtí chlapce, u kterého byla následně nařízena zdravotní pitva.

Dále na našem webu

Pohřešuje se tetovaná 15letá dívka z Ostravy, policie prosí veřejnost o pomoc