Ostravské krevní centrum nedávno zvalo dárce k odběrům, ale krve je stále málo!

Foto: FNO

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – „Dárci krve, potřebujeme vás!“ Tak zaznívá akutní volání z krevního centra ostravské fakultní nemocnice, kde již podruhé za necelý měsíc postrádají krevní konzervy všech dárcovských skupin.

Porubské Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava vyzývá všechny zdravé dárce krve, aby co nejdříve přišli darovat krev. „Operace se opět rozjely naplno, spotřeba krve je opravdu velká a zásoby rychle ubývají. Navíc se blíží léto a s ním každoročně i mnoho úrazů,“ vysvětluje důvod nedostatku zásob mluvčí nemocnice, Petra Petlachová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Akutně je pro pacienty zapotřebí krev všech skupin. Dárci se mohou k odběru objednat předem telefonicky na čísle 800 260 004 nebo e-mailem krevni.centrum@fno.cz, nebo online přes webový formulář na konkrétní datum a čas. Dárci, kteří se rozhodnou darovat poprvé, mohou přijít bez objednání.

Více informací najdete ZDE.

Dále na našem webu

Řeka Opava má svou první letošní oběť, je jí 11letý chlapec