Galerie oceněných hasičů podruhé: Tentokrát jsou z Bruntálu a Opavy

Foto: HZS MSK

BRUNTÁLSKO / OPAVSKO – Také hasiči z Opavska a Bruntálska byli oceněni za věrnost a covidové nasazení. Téměř šedesátka dalších  profesionálních hasičů sboru Moravskoslezského kraje obdrželo ocenění ve středu 9. června, a to z rukou generálmajora Vladimíra Vlčka.

„Svou práci děláte dobře. Díky za to, jakým způsobem reprezentujete náš krajský hasičský sbor,“ prohlásil Vladimír Vlček na dvoře centrální hasičské stanice v Opavě. Podobně vřele vyjádřil svůj vděk i o dvě hodiny později na dvoře centrální hasičské stanice v Bruntálu s tím, že tato ocenění nejsou automatická.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Profesionální hasiči z Opavska a Bruntálska obdrželi medaili za věrnost druhého stupně a třetího stupně. Nadpraporčík Václav Vlachynský ze stanice Bruntál dostal medaili za věrnost 1. stupně, tedy za více než 30 let poctivé služby na pozici spojového technika.

„Tuto medaili by kolega za normálních okolností obdržel při slavnostním aktu na Pražském hradě,“ popsal událost na závěr mluvčí hasičů, Petr Kůdela.

Dále na našem webu

Řeka Opava má svou první letošní oběť, je jí 11letý chlapec