Pády paraglidistů v Beskydech teď řeší horská služba jako na běžícím pásu

Foto: Horská služba Beskydy

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Paragliding jako koníček si oblíbila, nejen v České republice, řada lidí. Aktuálně však, díky krásnému počasí, přibylo letů a tím i pádů paraglidistů. Horská služba a záchranáři zasahovali v náročném horské terénu jen za poslední týden u několika vážných případů.

„Tři paraglidisté nezvládli let či samotný start a přivodili si po zřícení mnohačetná vážná zranění,“ řekl k případům posledního týdne Libor Kluz, zasahující člen Horské služby Beskydy. Všichni tři letci spadli podle údajů horské služby z výšky minimálně dvaceti metrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ve dvou případech musela paraglidisty transportovat Letecká záchranná služba z Ostravy na traumacentrum Fakultní nemocnice Ostrava. V jednom případě pak těžce zraněného odvezl sanitní vůz Zdravotnické záchranné služby. Mezi výčet zranění, která sportovci utrpěli, patří poranění pánve, zhmoždění páteře, otřesy mozku, zlomeniny končetin, tržné rány a šokové stavy.

U vyproštění jednoho z paraglidistů ze stromu přišel na řadu také speciální, a technicky náročný, zásah posádky vrtulníku s palubním jeřábem. „Šlo o transport z nepřístupného terénu. U paraglidisty na stromě jsme museli použít lezeckou techniku, vyšplhat k němu, zajistit ho a poté šetrně spustit na zem,“ řekl o zásahu Kluz s tím, že tento paraglidista naštěstí neutrpěl žádná zranění.

Dále na našem webu

Další případy zraněných cyklistů na Frýdeckomístecku: Pro dítě letěl vrtulník