Ostravský Festival v ulicích dnes pokračuje druhým dnem programu

Foto: René Stejskal pro Město Ostrava

OSTRAVA – Dnes bude druhým dnem pokračovat přehlídka tanečníků, nového cirkusu i mnohých hudebních stylů. Po období kulturního hladu i covidové nejistoty, zda se bude moci cokoliv pořádat, je totiž zpět ostravský Festival v ulicích.

Dvě hlavní scény festivalu se nachází pro letošek na Masarykově náměstí a přilehlém Jiráskově náměstí, alias Kuřím rynku. Počasí by, po včerejším vydatném dešti a krupobití, mělo být dnes i zítra stabilnější a mnohé potěší i to, že nenastane ani žádné ukrutné letní vedro.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Program dnes zahájí na velké scéně Masarykova náměstí formace Lovesong Orchestra od 14.00 hodin. Festival v ulicích by se již tradičně neobešel ani bez nového cirkusu, proto se dnes představí hned při několika vystoupeních soubor Long Vehicle Cirkus.

Příznivce tanečních workshopů nadchne na Masarykově náměstí swingová tančírna Jazz Monkeys, nadšence klasické hudby zase vystoupení Janáčkovy filharmonie Ostrava. Chybět nebude například ohňová show na Jiráskově náměstí a nebo koncert skupiny Gangsters&Desperadost z Ostravy, který uzavře páteční pouliční program od 21.30 hodin.

Více o programu a jednotlivých místech, kde se s Festivalem v ulicích ve městě setkáte, najdete na stránce akce ZDE.

Dále na našem webu

Muž na skútru nepřežil střet s nákladním autem u Třineckých železáren