Celostátně hledaný recidivista byl dopaden při krádeži nanuku v Opavě

Foto: Fotopotravina

OPAVA – Krádeží nanuku za devět korun českých na sebe upoutal pozornost 60letý muž v Opavě. Aktuálně je tento případ již v řešení na oddělení opavské kriminální policie, jelikož muž nebyl v době krádeže právě bez poskvrny.

Chuť na nanuk Ledňáček dostal pachatel výše zmíněného činu před několika dny už v sedm hodin ráno. V tu chvíli se nacházel poblíž hypermarketu na ulici Těšínské v Opavě, do kterého také zamířil krást. V prodejně si zboží nejdřív vzal z chladícího boxu, dal do tašky a pak měl v plánu bez placení projít kolem pokladen.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Za pokladnami muže zadržel pracovník bezpečnostní ochranné služby z provozovny. Zloděje předal přivolané policejní hlídce,“ řekl mluvčí policie, René Černohorský.

Jak policie krátce poté zjistila, jednalo se v případě pachatele o recidivistu, který byl za poslední tři roky odsouzen a potrestán za obdobné činy k trestu odnětí svobody. Na svobodě byl od poloviny roku 2019, ale bylo po něm aktuálně vyhlášeno celostátní pátrání.

Záležitost v těchto dnech prověřují opavští policisté, kteří muži ve zkráceném přípravném řízení už sdělili podezření ze spáchání nejen této krádeže, ale i další trestné činnosti majetkového charakteru.

Dále na našem webu:

Dvouletý chlapeček nepřežil pád z okna na Karvinsku