Opava o prázdninách ožije díky mnohým kulturním akcím

Foto: raš - Město Opava

OPAVA – Program letních akcí pod taktovkou města nazvaný Opavské léto zábavy, nabídne během prázdnin v Opavě pestrý program pro všechny. Zhruba dvacítka akcí oživí nejen prostory parku za Slezankou, ale také sady Svobody, Ptačí vrch i městské koupaliště.

Jako první se můžete těšit v sobotu 10. července na Country show za Slezankou. Pohodovou atmosféru laděnou country hudbou přinese kapela Piknik se vzpomínkami na Michala Tučného, Country Kavalérie a opavská trvalka Country s. r. o. Připraveno bude ohniště pro opékání špekáčků, zábava a aktivity pro celou rodinu, tvoření pro děti, či kolotoč. Vše završí ohňová show skupiny Růže draka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Například na srpen město připravuje již tradiční akci na Ptačím vrchu. Téma tentokrát zní „Ptačák v rytmu swingu“. Jak už napovídá název, do sadů Svobody v sobotu 14. srpna zavítají všichni, kdo mají rádi pohodu obohacenou o taneční rytmy. Zahrají kapely Dixieland Jazzsle, Lovesong Orchestra a Stanley´s Dixie Street.

„Pro děti jsou zde, tak jako na většině akcí, připraveny například deskové hry či kolotoč,“ láká k návštěvě organizátorka akce, Monika Štěpánková z opavské radnice.

Plakát s rozpisem všech dvaceti akcí na celé léto zveřejnilo město ZDE.

Dále na našem webu

Celostátně hledaný recidivista byl dopaden při krádeži nanuku v Opavě