Nejnadanější matematické dítě v Česku je páťák Martin z Ostravy

Foto: ÚMOb Ostrava-Jih / Místní radnice ocenila úspěch žáka z Ostravy v matematické soutěži

OSTRAVA – Vítězství celostátní soutěže Matematický Klokan 2021 putuje zaslouženě do Ostravy. Držitelem tohoto ocenění se stal žák páté třídy, Andreas Martin Turoň, ze základní školy Bohumíra Dvorského v Bělském Lese.

„Počítat jsem začal už ve školce. Zpočátku to nebylo lehké, ale postupně jsem se zlepšoval a zvládal i těžší příklady,“ řekl nadaný žák základní školy v den, kdy mu místostarostka na místní radnici v Ostravě-Jihu předala ocenění a také taštičku s dárky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jsem velmi ráda, že máme v místní základní škole tak šikovného žáka, kterému patří velký dík nejen za vzornou reprezentaci školy a obvodu, ale zároveň celé Ostravy,“ pochválila Hrabovská školáka.

Andreas Martin Turoň během setkání ještě prozradil, že kromě matematiky ho baví i angličtina. „Ale matematika je pořád můj nejoblíbenější předmět a určitě se jí budu věnovat dále,“ svěřil se s úsměvem talentovaný žák, který má doposud na vysvědčení vždy samé jedničky.

Dále na našem webu

Radvanice a Bartovice oživí zábavný letní program, přijede i Petr Kotvald