Ostravská parkoviště v bezpečí: Policie zde dopadla dva vykrádače aut

Foto: MěPo

OSTRAVA – Úspěšné dopadení dvojice vykrádačů aut má za sebou Městská policie Ostrava. Díky policejním kamerám a rychlé reakci strážníků skončili oba zloději na služebně státní policie. Ostrava teď bude zase o něco bezpečnější.

„Oba pachatelé už byli policií hledaní, jsou to tak zvané známé firmy. V osudný den je uviděl při činu strážník obsluhující kamerový systém,“ řekl mluvčí městské policie Jindřich Machů s tím, že se pachatelé 2. července kolem druhé hodiny ráno podezřele ochomýtali kolem zaparkovaného nákladního auta na Náměstí Jiřího z Poděbrad, do kterého se za chvilku také vloupali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Nejdříve oba nahlíželi do několika aut. Během loupeže jeden z nich hlídal,“ popisuje Machů podrobnosti trestného činu. Na místo vyslanou hlídku policista z centrály navigoval vysílačkou. Dal jí přesný popis pachatelů i údaje, kudy dvojice z místa činu odchází.

Pachatelé ve věku 28 a 29 let chvíli poté skončili v rukou Policie České republiky.

Dále na našem webu

Video: Hledá se trojice mužů, kteří napadli v Ostravě dva 14leté chlapce