Video: Ke dvěma nehodám na Ostravsku musely vyjet speciály Omars a Bizon

Foto: HZS MSK

OSTRAVSKO – Výjezdy hasičských zásahových speciálů Omars a Bizon si vyžádaly dvě nehody automobilů, které se staly v neděli 11. července odpoledne. Ke nehodám došlo téměř ve stejnou chvíli v Ostravě-Hrabové a u Klimkovic.

„O půl druhé jsme přijali na dispečinku informaci o dopravní nehodě osobního automobilu u nájezdu na dálnici D1 v Klimkovicích. Vůz skončil mimo komunikaci,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že příčinou nehody byla pravděpodobně náhlá zdravotní indispozice řidiče.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

K nehodě vyjel z Ostravy-Zábřehu vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bison, s jehož pomocí hasiči vůz vytáhli na silnici. Po dobu zásahu byl krátkodobě uzavřen nájezd na dálnici D1.

Za pár desítek minut došlo k další nehodě, tentokrát na ulici Paskovské v Ostravě-Hrabové. „Osobní automobil tam skončil v příkopu na střeše. Na místě unikly z vozu i technické kapaliny,“ popisuje nehodu Petr Kůdela.

Také tento případ si vyžádal výjezd těžké vyprošťovací techniky. K události proto vyjel vyjel speciál Tatra Omars. Kromě provedených protipožárních opatření a vytažení auta z příkopu provedli hasiči na místě nehody posyp sorbentem, který nasákl uniklé provozní kapaliny. Tato nehoda se obešla bez zranění.

Dále čtěte:

Neptun nebude bez vody! Frenštát se na 3 měsíce loučí s krásným náměstím