Náměstí před ostravskou radnicí prokouklo. Líbí se vám?

Foto: Město Ostrava

OSTRAVA – Po více než půl roce revitalizací byl veřejnosti nedávno zpřístupněn záliv s posezením na Prokešově náměstí. Zásadní proměnou je nová parková úprava, zmenšení vydlážděné plochy a více zeleně.

Místo je nově osázeno lavičkami a zídkami s LED osvícením, stojanem na kola a dalším moderním mobiliářem. Dobrou zprávou pro Ostravany je i to, že během úprav nedošly k újmě dva vzrostlé převislé buky, které jsou pro tuto část Prokešova náměstí dlouhodobě zásadním prvkem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Architektonické řešení prostoru kopíruje to před Novou radnicí. Na místě je například použitý stejný typ dlažebních desek, jako na centrální části Prokešova náměstí. „Umístěním posezení a výsadbou stromů jsme chtěli dát najevo i to, že se jedná o prostor pro lidi, ne pro zaparkování vozidel, jak tomu bylo doposud,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Dále čtěte:

Nekonečné práce na mostech do Poruby: Další uzavírka začne ve čtvrtek!