Bazar knih pod širákem v Bohumíně dnes berou lidé útokem, nabídka je obrovská

Foto: Pavel Čempěl

BOHUMÍN – Oblíbená akce prodeje knih pod širým nebem vypukla v Bohumíně dnes v 9,00 hodin ráno na Náměstí T. G. Masaryka. Nabízených knih v ceně od 5 Kč není vůbec málo, a tak až do 17,00 hodiny, kdy se prodej uzavře, jistě bude z čeho vybírat.

Ani lehká dopolední dešťová přeháňka nezastavila jak pořadatele knižního bazaru, tak zájemce o literaturu, kteří vyrazili hned ráno pro knižní úlovek do Bohumína. „Zájem veřejnosti o akci byl už od deváté hodiny obrovský. Stánky jsou zastřešené, takže drobné rozmary počasí nejsou vůbec problém,“ řekla nám s úsměvem mluvčí Města Bohumína, Jana Končítková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dvanáct tisíc svazků ve 250 bednách, které jsou dnes v Bohumíně v nabídce, se na stánky dostalo kvůli rekonstrukci hlavní budovy bibliotéky. Podobná akce vychází do ulic s tradičním antikvariátem už posedmé. Toto množství knih zároveň slibuje, že bude z čeho vybírat až do 17.00 hodiny odpoledne, kdy bazar končí.

Mezi knižními tituly najdou čtenáři oddechovou literaturu, hobby knihy, pohádky, či biografie. „Mezi horké favority patří Utajené vzpomínky Vladimíra Menšíka, autobiografie Dany Medřické, kniha Na plovárně s Markem Ebenem, nebo jedna z nejpopulárnějších českých knih, Osudy dobrého vojáka Švejka,“ uvedl za pořadatele bazaru ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

Ve výprodeji jsou také komiksy a filmové plakáty. Ceny za nabízenou literaturu se pohybují od pěti do padesáti korun. Příchozí si také mohou ve stánku u bohumínských knihovnic vyřídit za 50% slevu čtenářský průkaz.

Dále čtěte:

Komentovaný výlet za hornickou historií vede i místy, kde se točila Dukla 61