Roční uzavírka a nemalá objížďka začíná na Vítkovsku už příští týden

Foto: raš

VÍTKOVSKO / OPAVSKO – Silnice spojující obce Lesní Albrechtice a Jelenice na Opavsku bude více než rok v rekonstrukci. Opravy začínají příští týden a místní obyvatelé se musí připravit na dopravní komplikace.

Stavba začne už v pondělí 19. července. Během kompletní opravy silnice bude úsek dlouhý 1,5 kilometru zcela uzavřený, a to na 390 dní. Řidiči musí počítat s tím, že si během několika měsíců kvůli objížďce přes Větřkovice zajedou ze směru od Hradce nad Moravicí minimálně o pět kilometrů více, než je běžná vzdálenost mezi obcemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Kromě opravy cesty je součástí projektu i nová silniční kanalizace, propustky, sjezdy k přilehlým domům, ale také doplnění nového osvětlení a nových zastávek pro autobusy,“ upřesnil dopravní náměstek hejtmana, Radek Podstawka s tím, že po dokončení na místě vzniknou nové chodníky a dojde i na úpravu stávající zeleně.

Dále čtěte:

Nekonečné práce na mostech do Poruby: Další uzavírka začne ve čtvrtek!