Video: Vlčí smečka spatřena za Porubou! Policisté psovité šelmy opravdu našli

Ilustrační foto: Mládě polární lišky

OSTRAVA – Zda je důvodem chyba učitele přírodopisu, špatný zrak oznamovatelky, nebo jen nepřehledný terén, není jasné. Městská policie Ostrava ale, na oznámení 50leté ženy, vyjížděla tento týden k případu oznámení výskytu vlčí smečky s mláďaty v Ostravě-Porubě. Rodinku psovitých šelem policie opravdu odhalila, o vlky se ale nejednalo.

Případ se stal v pondělí 12. července v 9.00 hodin ráno. „Žena při výhledu ze svého bytu v okrajové části Poruby měla spatřit za pomocí dalekohledu v houští na okraji lesoparku vlky,“ řekl mluvčí městské policie Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po příjezdu hlídky na místo už žena na policisty čekala a popsala jim, kudy smečka proběhla s tím, že to rozhodně nebyli psi. Hlídka se pak vydala do terénu s cílem provést propátrání lokality.

Po krátkém hledání narazil jeden policista, který je shodou okolností myslivcem, na stopy zvířat. Bližším ohledáním zjistil, že se jedná skutečně o stopy psovité šelmy.

„Nešlo ale o stopy vlka, jednalo se o stopy lišek. Posléze strážník lišky i uviděl ukryté v křoví. Ty se před ním ale daly na útěk,“ popisuje dále událost Jindřich Machů. Strážník obsluhující kamerový systém liščí rodinku s mláďaty dokonce natočil. Video můžete zhlédnout zde:

 

Dále čtěte:

Nekonečné práce na mostech do Poruby: Další uzavírka začne ve čtvrtek!