Národní divadlo moravskoslezské zahájí sezonu už v srpnu slavným muzikálem

Foto z muzikálu West Side Storry vyfotil pro NDM Martin Popelář

OSTRAVA – Pro netradiční termín zahájení divadelní sezóny 2021/2022 se rozhodlo Národní divadlo moravskoslezské. Po nejistém covidovém období, kdy člověk nezná dne ani hodiny, padlo v divadle rozhodnutí začít svou 103. sezonu již 19. srpna. Titulem, kterému se dostává pocty být uveden jako první v sezoně, je slavný muzikál West Side Storry s hudbou Leonarda Bernsteina.

Svou premiéru bude mít v divadle o necelý týden později, to je 25. srpna, také činohra Diplomacie autora Cyrila Gelyho. „Hru jsme pro toto datum nezvolili náhodou. Právě koncem srpna roku 1944 hrozilo z Hitlerova rozkazu totální zničení Paříže, přičemž 25. srpna nad ránem se odehrál rozhovor švédského diplomata a německého velitele pařížské posádky, jehož výsledkem mohla být záchrana metropole na řece Seině,“ řekl o chystané premiéře ředitel divadla, Jiří Nekvasil.

 Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Divadlo pro letošní zahájení sezony zvolilo opět motto RESTART. Tentokrát je to však s pomyslnými vykřičníky. „Věřím, že se již posouváme od nenormálna k normální umělecké práci. Doufám, že tohle už bude skutečný restart pro nás pro všechny,“ řekl dále ředitel divadla s tím, že posledních osm měsíců všechny čtyři soubory divadla intenzívně zkoušely novinky, které budou mít premiéry od srpna do prosince letošního roku.

Dále čtěte:

Komentovaný výlet za hornickou historií vede i místy, kde se točila Dukla 61