Psychologickou pomoc dětem a mládeži rozšířila Fakultní nemocnice Ostrava

Foto: FNO

OSTRAVA – Psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice Ostrava od nyní poskytuje dětem a jejich rodinám kromě zdravotních služeb i služby sociální a pedagogické, které souvisejí se zajištěním a stabilizací duševního zdraví dětí a adolescentů.

K tomu účelu v nemocnici sestavili tým specialistů z různých psychologických odvětví, který společně pomáhá dětem a jejich rodinám najít způsob, jak děti i jejich blízké podpořit ve chvíli vyrovnání se s jakoukoliv psychickou zátěží.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Praxe často ukazuje, že pomoc potřebuje nejen dítě, ale i jeho nejbližší okolí, které si často neví s novou situací rady. Proto jsme tady my, členové multidisciplinárního týmu různých odborností, kteří dítě i jeho rodinu nelehkou situací provedeme a pomůžeme nastavit jejich fungování tak, potřeby všech byly v pořádku a cítili se zároveň co nejbezpečněji,“ řekl vedoucí týmu, dětský psychiatr Jan Uhlíř.

Multidisciplinární tým duševního zdraví pro děti a adolescenty tvoří lékaři, psychologové, zdravotní sestry, sociální pracovníci, speciální pedagogové a rodinná terapeutka.

V případě potřeby přijetí dítěte do péče týmu duševního zdraví se může jeho zákonný zástupce obrátit na pracovníky FN Ostrava na telefonním čísle 704 682 529 nebo na e-mailové adrese: MDTprodeti@fno.cz.

Dál čtěte:

Komentovaný výlet za hornickou historií vede i místy, kde se točila Dukla 61