Vlak srazil ve Frýdku muže před očima svědků, ti potřebovali pomoc psychologa

FRÝDEK – MÍSTEK / Po tragické nehodě ve Frýdku-Místku, při níž srazil vlak muže středního věku, si museli očití svědci události promluvit se specialistou na krizovou psychologickou pomoc.

K neštěstí došlo 14. července třicet minut před osmnáctou hodinou. Krátce nato přijali operátoři zdravotnických záchranářů informaci o střetu člověka s vlakem na železniční trati poblíž frýdeckého nádraží.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na pomoc neprodleně vyjel lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci,“ řekl mluvčí záchranářů, Lukáš Humpl s tím, že muž byl po kolizi ve stavu selhání základních životních funkcí a první pomoc mu poskytli svědci události.

Rozšířenou resuscitací pokračovali ve snaze o záchranu jeho života i přivolaní záchranáři. Avšak ani kombinace přístrojové techniky s podanými farmaky nevedla k oživení pacienta. Zasahující lékař musel nakonec konstatovat jeho smrt. „Pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, která v důsledku nehody utrpěl,“ upřesnil Humpl.

Dle sdělení záchranářů musel být na místo neštěstí rovněž přivolán psycholog, protože očití svědci události prodělali na místě psychické trauma vyvolané stresovou reakcí.

Dále čtěte:

Pavla Gajdošíková hlavní rolí filmu Chyby ukázala, že herci z ostravské školy umí!