Kauza krokodýla z Ostravy je u konce, zvíře se objevilo na nečekaném místě

Foto: pxb

OSTRAVA / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Krokodýl čelnatý, jehož útěk poslední dva dny v nemalých obavách sledovala celá Česká republika i zahraniční sousedé v nedalekém Polsku, byl v úterý 27. července nalezen. Potěší i informace, že vzácný plaz je v pořádku.

„Krokodýla už má zpět jeho majitel. Zvíře nakonec neuteklo daleko, jen se dobře schovalo,“ uvedla mluvčí ostravské policie Eva Michalíková s tím, že v přírodě ohrožený exemplář krokodýla byl nalezen ve sklepě jeho majitele. Rozhodně se uleví také všem lidem, kteří měli z volně se pohybujícího predátora s tlamou plnou ostrých zubů, opravdu strach.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Co má pro zvíře šťastný konec je ale začátek policejního případu pro majitele krokodýla. Podle dřívějšího vyjádření policejní mluvčí Michalíkové z dnešního dopoledne totiž vyšlo během pátrání najevo, že majitel zvíře choval bez vědomí a bez povolení Státní veterinární správy.

Na dotaz naší redakce týkající se trestu za porušení příslušných paragrafů, jsme se dozvěděli, že okolnostmi chovu krokodýla se police nadále zabývá ve spolupráci s příslušnými úřady. „Ve správním řízení majiteli zvířete hrozí pokuta až do výše jednoho milionu korun,“ řekla Michalíková závěrem.

Psali jsme k tématu:

Hledaný krokodýl je vzácný exemplář, má čip a pátrají po něm desítky policistů