Ostravský toxikoman na skútru se honil s policií po cyklostezkách a chodnících

Foto: PČR

OSTRAVA – Nabouráním a v želízkách nakonec skončil muž (35), který se v Ostravě pustil do riskantní honičky s policií na svém skútru. Jeho styl jízdy a špatně používané směrovky policii přiměly jej zastavit, což se nepovedlo úplně napoprvé a ostravské ulice zažily na chvíli rallye.

„Muže na skútru chtěli zastavit kolegové v rámci noční služby v ulici Opavské v Ostravě-Třebovicích. Upozornil na sebe stylem řízení, kdy kličkoval a nelogicky dával znamení o změně směru jízdy“ popisuje událost policejní mluvčí Eva Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidič na skútru ale na výzvu policie nereagoval, naopak zrychlil a ujížděl. Policisté jej pronásledovali. Do akce se připojily další motorizované i pěší hlídky v okolí.

Muž policii ujížděl po chodníku, travnatých plochách i po cyklostezce. Policisté se mu například postavili do cesty, ale jezdec do nich začal najíždět. „Policisté před nájezdem museli včas uskočit,“ řekla Michalíková.

K ukončení akce došlo na příjezdové cestě k rybníkům v úrovni ulic Opavská a Plzeňská. Tam jezdec nezvládl řízení a v lese havaroval. Následně se dal na útěk a ukrýval se chvíli mezi stromy. Policisté jej ale za chvlíli dopadli a v poutech jej převezli na policejní služebnu.

„Jak se později ukázalo, řidič byl pod vlivem návykových látek. Navíc měl jedenáct záznamů v rejstříku trestů, včetně zákazu řízení všech motorových vozidel. Hrozí mu až šestiletý trest,“ dodala závěrem Michalíková.

Dále v Ostravě:

Tonoucí muž v Ostravě nahnal strach lidem na koupališti, ti čekali, zda ožije