Přijďte se podívat: Opravený park Zámku Bruntál je otevřený

Foto: MSK

BRUNTÁL / MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Zámek Bruntál patří bezesporu k nejzajímavějším kulturním památkám v regionu. Po roce oprav se nyní otevřel návštěvníkům jeho revitalizovaný zámecký park. Lidé si tak opět budou moci prohlédnout salu terrenu, která se v parku nachází.

Díky opraveným chodníčkům, novému jezírku, zahradnickým a dalším úpravám, včetně budovy saly terreny, si návštěvníci užijí příjemnou procházku zámeckým parkem,“ řekla mluvčí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, Nikola Birklenová, jemuž bruntálský zámek patří.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Revitalizace parku i modernizace areálu zámku, který byl před necelými dvaceti lety zařazen na seznam národních kulturních památek, byly spolufinancovány z evropských peněz a státního rozpočtu. Práce stály necelých 29 miliónů korun.

Návštěvníci si také prohlédnou čtyři nové abstraktní sochy, které vznikly během letního sochařského sympózia. Vytvořili je sochaři od nás a ze Slovenska přímo před zámeckým průčelím.

Dále na Bruntálsku:

Na Bruntálsku v noci hořela hala za 200 milionů, desítky hasičů měly napilno