Pouliční stánky a gastro speciality nabízí Černý Kůň Market v Ostravě

Vizualizace: Petr Hradil (fb)

OSTRAVA – Navázáním na světový trend pouličních stánků s jídlem je nově vznikající prostor s gastronomickou nabídkou prodávaných „ze stánku do ruky“ v Ostravě. Od středy 4. srpna se zde doslova otevře brána všem příchozím, a to v samém centru města.

Oběd, pozdní oběd, večeře, druhá večeře… Jak si račte přát. Na Nádražní ulici číslo 43 to vše pořídíte od středy 4. srpna v prostoru nazvaném Černý Kůň Market. V nabídce stánků budou lahůdky všech stylů. Tomu všemu dotvoří atmosféru nástěnná malba nazvaná Skok, které ale Ostravané říkají po svém, Černý kůň. Právě on dal gastro zóně její název.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Street food je světový trend ve stravování. Proč jej poprvé nepřivézt na severní Moravu a do Slezska a nenabídnout lidem možnost si tento fenomén vyzkoušet na vlastní kůži,“ řekl spoluautor projektu Petr Hradil.

Našinec tak už nemusí cestovat kvůli pokročilé stánkařské gastronomii do zahraničí. Po pouličních street food zónách v Londýně, Vídni, či Berlíně, je tato možnost otevřená na stálo, a zároveň poprvé v České republice, už od 4. srpna v severomoravské metropoli.

Dále z Ostravy:

Mariánské Hory, či ghetto? Petici za větší bezpečnost dnes podepište na náměstí