Očkování jede k vám: Dnes a zítra se ve Slezsku pohybují mobilní očkovací týmy

Foto: (msk) - Sestra připravuje k aplikaci vakcínu chránící populaci před virem Covid-19

JABLUNKOV / VÍTKOV / OSOBLAHA – Ve třech městech ve Slezsku se v úterý 3. srpna a ve středu 4. srpna pohybují očkovací týmy složené ze zkušené očkovací sestry a lékaře. Pro vakcínu si budou všichni zájemci moci zajít v úterý 3. srpna v Jablunkově a Osoblaze, ve středu 4. srpna se pak bude očkovat ve Vítkově.

Na všech třech místech se lidé mohou nechat očkovat bez předchozí registrace. Pro vakcínu si mohou v doprovodu zákonného zástupce přijít i děti od dvanácti let. Cílem je umožnit očkování lidem z odlehlejších částí Moravskoslezského kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vycházíme vstříc lidem, kteří to mají daleko do očkovacích center, nebo si nevědí rady s online registrací do očkovacího systému,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Gebauer s tím, že na všech třech místech se očkuje vždy od 8.00 do 17.00 hodin.

V úterý 3. srpna očkuje jeden tým v Jablunkově v parku za radnicí, druhý pak na náměstí v Osoblaze před obecním úřadem. Ve středu se bude očkovat ve Vítkově na náměstí Jana Zajíce.

Aplikované vakcíny jsou od firem Pfizer/BioNTech, nebo Johnson & Johnson. „Každý, kdo se rozhodne chránit sebe i zdraví svých blízkých, může přijít. Očkování je zdarma, lidé budou potřebovat jen doklad totožnosti a kartičku pojištěnce,“ uvedl dále Gebauer.

Pojeď do Ostravy za gastronomickými zážitky:

Pouliční stánky a gastro speciality nabízí Černý Kůň Market v Ostravě