Rychlá akce policistů na Olešné zachránila život 65letému muži

Foto: (PČR) Olešná, Zelinkovice

FRÝDEK-MÍSTEK / Tragédií mohlo skočit koupání v přehradě Olešná pro 65letého muže z Frýdeckomístecka. V jednom okamžiku se mu totiž ve vodě udělalo špatně a začal se topit. První u něj byli svědci události a na místo ještě před příjezdem zdravotníků přijela i policie.

„Od policistů z Frýdku-Místku se jedná o velkou profesionalitu, protože běžně v práci pronásledují pachatele, nebo auta, ale první pomoc úplně často lidem nedávají. Přímá záchrana lidského života je pro ně výjimečná situace,“ sdělila pochvalně policejní mluvčí Eva Michalíková na adresu zasahujících kolegů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Oznámení o topícím se muži v Zelinkovicích přijala policie 24. července odpoledne. „Už při příjezdu na místo hlídka viděla skupinu osob u břehu přehrady Olešná, která prováděla první pomoc muži. Ten ležel zčásti ve vodě na břehu, byl bezvládný a nejevil známky života,“ popisuje Michalíková.

Policisté muži okamžitě zkusili nahmatat puls, vytáhli jej na břeh a začali jej oživovat. Muž skutečně začal dýchat. Po několika málo minutách přijela rychlá záchranná služba a muže si převzala do péče. Následně byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice.

Příčinou nehody při koupání bylo zřejmě náhlé zdravotní selhání. V současné době by měl být muž mimo ohrožení života.

Nepřehlédněte události v regionu:

Pouliční stánky a gastro speciality nabízí Černý Kůň Market v Ostravě