Předpověď: Vytrvalý déšť a výstraha před povodněmi na Moravě a ve Slezsku

Foto: (raš)

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – V Moravskoslezském kraji platí, na celý čtvrtek 5. srpna a dopoledne v pátek 6. srpna, výstraha před prvním stupněm povodňového nebezpeční. Vylévat z břehů by se mohly menší toky. Hrozí rovněž zaplavení sklepů a podchodů.

Hladina se za posledních 24 hodin přiblížila k limitní hranici prvního stupně povodňové aktivity na řece Jičínce v Novém Jičíně, stejně tak stoupla i hladina řeky Olešné v Palkovicích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Počasí u nás je v těchto dnech ovlivněno tlakovou níží, která postupuje od jihu na sever z Rakouska a Slovenska. Proto dnes počítejte v celém kraji se setrvalým deštěm, převážně zataženou oblohou a nejvyššími teplotami 15 až 18 stupňů.

„Místy očekáváme v nejbližších 24 hodinách vydatnější srážky s úhrny kolem 30 mm. V noci na pátek by dešťové srážky hlavně v Beskydech mohly vyskočit až 20 mm,“ potvrzují tendence počasí meteorologové.

V pátek by měl přijít nad naše území z jihu hřeben vyššího tlaku vzduchu. Zpočátku bude pokračovat vysoká oblačnost, místy s doznívajícím deštěm. Nejvyšší páteční teploty vystoupají na 21 až 24 stupňů.

Víkendová předpověď ukazuje teploty do 26 stupňů, déšť by se měl vyskytovat jen ojediněle.

Události v regionu:

Vážná nehoda v Těrlicku: Golf vjel do protisměru a čelně narazil do Superbu