Kvůli dešťům včera vyjeli krajští hasiči více než šedesátkrát

Foto: (Miroslava Kostelníková fb) - Voda se valí Šilheřovicemi

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Většina výjezdů hasičů v souvislosti s vydatnými dešti, se týkala čerpání vody ze sklepů a garáží v obytných domech. „Jen včera do osmi hodin večer to bylo padesát devět výjezdů,“ řekl mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Všechny toky v povodí Odry vykazovaly během včerejška zvýšený průtok vody. Na druhý povodňový stupeň vystoupala řeka Luha v Jeseníku nad Odrou. Podle předpovědi došlo na nejvydatnější deště v Beskydech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Meteorologové rovněž varovali před kulminací vodních toků a druhým povodňovým stupněm v Bohumíně a okolí. V Šilheřovicích a přilehlých obcích se včera vylily místní toky a zaplavily silnice a rodinné domy. „Je to letos už po šesté,“ komentovala situaci obyvatelka Šilheřovic, paní Mirka Kostelníková.

Psali jsme včera: Opel zaparkovaný u Stodolní na kanálu způsobil lagunu a ochromil dopravu

Krajští hasiči ve čtvrtek kvůli počasí zasahovali 29 krát na Ostravsku. 13 výjezdů měli v okrese Karviná, sedm v Novém Jičíně. Na Opavsku to bylo 5 výjezdů, na Frýdeckomístecku čtyři a jeden na Bruntálsku. “Jednalo se o čerpání vody ze sklepů, garáží, odčerpávání lagun a čištění kanálových vpustí,” doplnil ještě Popp.

Dále k tématu:

Předpověď: Vytrvalý déšť a výstraha před povodněmi na Moravě a ve Slezsku