Střelec v Ostravě byl “namol”, pohádal se, vytáhl zbraň a začal pálit

Foto (px)

OSTRAVA – Případ, ve kterém figuruje zbraň použitá na veřejnosti, dnes vyšetřuje policie v Ostravě-Zábřehu. Muž ve věku 34 let s více než 1,5 promile alkoholu v krvi, včera začal kvůli hádce střílet po okolí. Pro svou podnapilost však nemohl být policií vyslechnut bezprostředně po činu a musel nejdříve vystřízlivět.

„Hlášení o střelbě v Plzeňské ulici jsme dostali na tísňovou linku 5. srpna v 19.30 hodin,“ popisuje policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že na místo okamžitě vyjely policejní hlídky v neprůstřelné výbavě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Do několika minut od oznámení policisté zadrželi podezřelého 34letého muže. Zbraň měl u sebe v tašce. Jednalo se o plynovou pistoli. Na místě činu nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku,“ popisuje dále Michalíková.

Vzhledem k tomu, že muži byla orientační dechovou zkouškou naměřena přítomnost alkoholu v krvi přesahující 1,5 promile, zadržený muž nebyl kompetentní k procesním úkonům. Proto jej policisté vyslechli až dnes.

Podezřelý se ke svému jednání  přiznal. „Celé situaci předcházelo slovní i fyzické napadení mojí osoby, vystřelil jsem v sebeobraně,“ uvedl policistům do protokolu. Muž nikdy před tím nebyl trestaný. Teď mu za výtržnictví hrozí až dvouleté vězení.

V posledních hodinách v regionu:

Kvůli dešťům včera vyjeli krajští hasiči více než šedesátkrát