Daniel Bambas: Bez lásky bych nedokázal existovat!

Daniel Bambas naskakuje do Ulice jako Mirek Soukal, úspěšný podnikatel. Přichází do děje jako Prokopův kamarád, který se při lezení ve skalách seznámí s Magdou. Jak se to mezi nimi bude vyvíjet, si budete muset počkat. Mirkova postava ale bude velmi pozitivní a báječná, v podstatě takový princ na bílém koni. 

Jak vás baví hrát prince?

No, popravdě, kladné postavy nebývají herecky úplně vděčné. Na divadle mě více potkávají komplikovanější a temnější charaktery, které mě velmi baví. Na druhou stranu, jednou za čas si zahrát sympaťáka není od věci. Doufám, že Mirek také nakonec nebude úplně dokonalý, i když zatím tedy dokonale působí.

Máte něco společného?

Myslím, že přirozenou galantnost, slušnost a upřímnost. Oba snad také máme smysl pro humor.

Znal jste se s někým z Ulice ještě před tím, než jste tu začal hrát?

Znám tu tolik lidí, že se bojím, abych na někoho důležitého nezapomněl. Jako první mě napadli Adrian Jastraban, Filip Čapka a Filip Rajmont, ty jsem tu totiž dnes potkal. Nejlépe se znám asi s Hankou Holišovou. Společně jsme dlouho točili a aktuálně spolu hrajeme Noc na Karlštejně. Ona hraje Elišku a já Karla IV. Znám také mnoho lidí, kteří stojí za kamerou.

Co má rád Daniel Bambas?

Rád se hýbu, takže sport je pro mě zásadní věc. Pomáhá mi se odreagovat. Mám rád cestování, které mi teď hodně chybělo. Oblíbil jsem si zejména Skandinávii. A v době pandemie jsem se rozhodl rozšířit své jazykové znalosti a začal jsem se učit dánsky. Baví mě také umění. Často čerpám inspiraci z výtvarného umění. Mám také moc rád design a architekturu. Proto tíhnu ke Skandinávii, protože mě tam velmi baví propojení historie s moderním designem.

Jste spíš milovník přírody, nebo městský typ?

Ve mně se to snoubí. Ale tím, že ve městě žiji, tak z něj čím dál víc potřebuji utíkat. Cítím, že mi dělá dobře, když jsem venku. Nicméně rád cestuji i po metropolích, takže bych řekl, že si dokážu užít město i přírodu.

Co pro vás znamená láska?

Láska je smyslem mého života. Má mnoho podob. Láska přátelská, partnerská nebo láska k tomu, co dělám. Bez lásky se nedá existovat.

Zdroj TV Nova