Na cyklistu spadl v Jeseníkách 20metrový strom, zůstal v bezvědomí

Foto: HZS MSK

BRUNTÁLSKO – Dvě jednotky hasičů vyprošťovaly v pondělí odpoledne v Jeseníkách cyklistu, na kterého za jízdy spadl ne zrovna malý strom.

K události došlo v pondělí 16. srpna odpoledne na okraji Vrbna pod Pradědem v okrese Bruntál. „Nedaleko Zámeckého potoka došlo k nehodě cyklisty středního věku. Při jízdě po silnici ve směru na Pustou Rudnou na něj spadl dvacet metrů vysoký listnatý strom,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela as tím, že příčinou pádu byl nejspíš větrný poryv.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po nahlášení na operační středisko okolo 16,30 hodin na místo vyjely dvě jednotky hasičů a také zdravotničtí záchranáři. Muž zůstal po nehodě ležet v bezvědomí pod vzrostlým listnatým stromem, kterému zabránila v úplném pádu na asfaltovou silnici jen krajní svodidla.

Po prvotním zjištění zdravotního stavu zraněného nastala rychlá akce hasičů, při které muže bez pomocí nástrojů opatrně vyprostili. V nosítkách byl pak zraněný muž, již při vědomí a s modřinami na hlavě, převezen do Karlovice. Odtud byl pak transportován vrtulníkem do ostravské fakultní nemocnice, aby lékaři vyloučili u pacienta vnitřní zranění.

Mohlo by vás zajímat:

Tři zlaté medaile z mistrovství světa přivezli čeští hasiči