Brownfield v Ostravě-Hrušově se mění na moderní logistický park

Foto: (raš) Contera park v Hrušově

OSTRAVA – Na nevyužívaném brownfieldu v Hrušově, který se nachází hned vedle sjezdu z hrušovských mostů, nezadržitelně rostou nové logistické sklady. Projekt strategicky situovaný nedaleko dálnice nese název Contera Park Ostrava D1.

Na ploše o rozloze 35 hektarů zde společnost Contera buduje zázemí pro lehký průmysl, sklady a výrobu. Jednání s budoucími nájemci proběhla již před několika měsíci a vážně se zde hovoří o zázemí společností, jako jsou Sportisimo, nebo Prazdroj.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Věříme v exkluzivní polohu parku v blízkosti dálnice D1 a železnice. To místu zaručuje výborné napojení na ostatní regiony Česka, Polska a Slovenska,“ řekl už dříve za vedení společnosti Dušan Kastl.

Logistický park v Hrušově není jediným projektem, který právě teď společnost Contera v Ostravě buduje. Na zelené louce mezi Novou Karolínou a Trojhalím v létě začala stavba ekologické kancelářské stavby Organica.

„Investor Contera není pro Ostravu žádným nováčkem. V našem městě vybudovala společnost již průmyslový park v Kunčičkách, kde dnes působí firmy jako Ikea, Adler, HSF+ a další,“ uvedl ostravský zastupitel Miroslav Svozil.

Organica se po dokončení bude pyšnit otevřenou terasu a zelení a také certifikací BREEAM Excellent, která je zárukou šetrného provozu a udržitelnosti. Součástí realizace budou venkovní sadové úpravy se zelení a lavičkami. Jejím hlavním uživatelem bude po dokončení společnost TietoEVRY, která sem přestěhuje svou českou centrálu.

Dále na našem webu:

Další nevhodné křižovatky v Bohumíně nahradí moderní kruhové objezdy