Ostravské „divadlo“ se zítra probouzí do nové sezony muzikálem a vernisáží

Foto: (NDM) Marco Salvadori a Martina Vlčková ve West Side Storry

OSTRAVA – Pod přízviskem „Restart“ bude zítra zahájena divadelní sezóna 2021/2022 v Národním divadle moravskoslezském. První uvedenou hrou sezóny bude slavný muzikál West Side Story geniálního skladatele Leonarda Bernsteina.

„Vstupné u nás vyjde stejně, jako v loňské sezóně. Budeme hrát muzikál a ne hru o inflaci,“ uvádí s úsměvem management divadla s tím, že první podívaná sezóny je příběhem lásky z newyorské západní čtvrti s hudbou Leonarda Bernsteina.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hru uvede 19. srpna od 18.30 hodin Divadlo Jiřího Myrona. Hlavní role Marie byla na 19. a 23. srpna svěřena Martině Vlčkové. Tonyho si 19. srpna zahraje Marco Salvadori, 24. a 25. srpna pak Tomáš Savka.

Tím slavnostní otevření sezóny ale nekončí. Odpoledne 19. srpna bude totiž ve foyer divadla Jiřího Myrona od 17.30 hodin otevřena výstava fotografií Davida Sládka nazvaná David Sládek šel do ulic, ve které autor zdokumentoval pouliční protesty a demonstrace především v Londýně za poslední tři roky. Ve fotografiích se zaměřil hlavně na účastníky a přihlížející lidi.

Dále čtěte:

Tři zlaté medaile z mistrovství světa přivezli čeští hasiči