Video: Tanečníci Saltatores opět strhnou davy, pomůže jim Mozart a Gershwin

Foto: (Saltatores) - Snímek z představení Carmen, které mají Saltatores rovněž v repertoáru

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Pokud vám až do teď unikala existence tanečního souboru Saltatores, který za poslední roky přináší fanouškům autorské taneční inscenace baletních děl, které vždy doplní profesionální orchestroví hráči, vězte, že už za pár dní Saltatores uvede na nádvoří Hlučínského zámku premiéru nového představení.

„Taneční show to bude tentokrát velká. Jmenuje se totiž Velikáni,“ říká s úsměvem produkční projektu a hlučínský rodák, František Solař, který se baletu věnuje již od útlého dětství a nyní studuje na pražské DAMU. Vystoupení Velikáni Mozart a Gershwin, které se uskuteční v pátek 3. září večer v prostorách zámku v Hlučíně, bude mít dvě části.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jednu část jsme věnovali Mozartovi a jednu Gershwinovi. Představení v rytmech klasiky a jazzu bude doprovázeno živým orchestrem 30 hudebníků a 20 tanečníků. To celé dohromady vytvoří pro diváky a vystupující jeden nezapomenutelný zážitek,“ říká o projektu jeho choreografka Klára Krejčířová.

Právě ona je baletkou s angažmá v Národním divadle moravskoslezském a zároveň dlouhou řadu let vede v Hlučíně proslulou baletní přípravku, ze které vzešlo mnoho úspěšných tanečníků.

Hudebně představení doprovodí Komorní orchestr umělců z Národního divadla moravskoslezského a Dechový Orchestr Mladých z Dolního Benešova pod taktovkou Bohumíra Stoklasy.

Za národní divadlo jmenujme z hudebníků také klavírního virtuóze Alexe Gericha, který je mimo jiné absolventem doktorského studia zaměřeného na doprovázení tanečníků baletu.

Vstupenky na představení, které začne 3. září ve 20.00 hodin, lze koupit v Informačním Centru v Hlučíně a skrz portál SMS Ticket ZDE.

Video pozvánka:

Dále z regionu:

Brownfield v Ostravě-Hrušově se mění na moderní logistický park