Policie k případu ve Vrbně: Muž s hořákem skočil do příkopu, následoval výbuch

Foto: HZS MSK

BUNTÁLSKO – Policie odtajnila skutečnosti týkající se příčiny exploze a požáru plynového potrubí ve Vrbně pod Pradědem, kvůli kterému muselo být ve středu 18. srpna evakuováno 41 lidí.

V den nehody okolo 11.00 hodiny na Jiráskově ulici ve Vrbně pod Pradědem opravoval 55letý muž z Ostravy za pomocí hořáku teplovodní potrubí. „Muž měl během práce v zemi přehlédnout poškozenou plynovou trubku. Jak došlo k jejímu poškození, se nyní vyšetřuje,“ řekl mluvčí policie René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

K nehodě došlo pravděpodobně tak, že pracovník chtěl v zemi opravit chybný spoj na teplovodu, skočil do příkopu s hořákem a chtěl ho teplem zalepit. Tam ale byl v tu chvíli již nahromaděný plyn z poškozeného plynovodu a při kontaktu s otevřeným ohněm došlo k explozi a požáru.

Pracovníkovi se podařilo z místa bez zranění utéct a vše oznámit na linku tísňového volání čísla 112. Na místo okamžitě dorazila policie a hasiči. Všichni společně evakuovali 41 obyvatel z okolních domů a hasiči dostali do 15.00 hodiny požár pod kontrolu.

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na 150 tisíc korun. Událost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany vrbenských policistů a bruntálských kriminalistů, aby se vyloučil úmysl a naplnění skutkové podstaty některého z trestných činů.

Psali jsme o události:

Evakuace ve Vrbně: Kvůli výkopovým pracím hořelo v zemi plynové potrubí